Digital Signage (DS) to kolejny przykład tego, w jaki sposób cyfrowa rewolucja zmienia sposób dokonywania zakupów przez konsumentów i handel retail jako taki.

Poprzednie wpisy na naszym blogu poświęciliśmy innym terminom, które w ostatnim czasie weszły na stałe do słownictwa związanego z nowoczesnym handlem. Mowa o “phygital” i “omnichannel”. 

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z nimi, to zapraszam do lektury: https://perfecta-retail.com/pl/phygital-co-to-za-zwierz/  (Phygital),   https://perfecta-retail.com/pl/omnichannel-3-korzysci/ (Omnichannel).

Żeby ułatwić Wami rozróżnienie pomiędzy tymi dwoma podejściami, stworzyliśmy także tekst omawiający podobieństwa i różnice pomiędzy “phygital” i “omnichannel”, który również warto przeczytać. Znajdziecie go tu: https://perfecta-retail.com/pl/phygital-i-omnichannel/.

Przeczytane?
Świetnie!
Przejdźmy zatem do clou dzisiejszego wpisu.

Digital Signage – co to właściwie jest?

Mówiąc najprościej jest to system wizualizacji treści na ekranach, wykorzystujący technologię cyfrową. Metoda ta jest wykorzystywana w reklamie i komunikacji wizualnej. Polega na wyświetlaniu dynamicznych treści multimedialnych na ekranach LCD, LED, plazmowych lub projektorach.

Technologia ta znajduje zastosowanie w różnych miejscach, takich jak centra handlowe, hotele, lotniska, stacje kolejowe, sklepy, punkty usługowe, muzea, szkoły i biura. Umożliwia dostarczenie na ekranach informacji, reklam, komunikatów, instrukcji czy rozrywki w sposób atrakcyjny i interaktywny.

Sam system składa się z oprogramowania do zarządzania treścią, sprzętu wyświetlającego oraz sieci przesyłowej, która pozwala na zdalne zarządzanie treścią i aktualizacje wyświetlanych komunikatów.

Digital Signage a retail

DS staje się coraz popularniejszym narzędziem w handlu detalicznym. Wykorzystuje się go do rozmaitych celów.

Pierwszym, najbardziej oczywistym, jest reklama produktów. System ten umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości zdjęć i filmów produktów, a także animacji, co przyciąga uwagę klientów i zachęca do zakupu.

Drugim zastosowaniem DS jest przedstawianie klientom w dynamiczny sposób ofert i promocji. Wyświetlanie informacji o aktualnych promocjach, rabatach i ofertach specjalnych może pomóc w zwiększeniu sprzedaży.

Trzecim celem, do którego wykorzystuje się system cyfrowej prezentacji treści jest dostarczanie konsumentom informacji o produktach, ich funkcjach, specyfikacjach, a także ich recenzje. Pomaga to w podjęciu świadomych decyzji zakupowych. 

Do tej grupy zalicza się także cyfrowe cenówki umieszczane na regałach sklepowych. Są to małe ekrany LCD lub e-papierowe wyświetlacze, które umieszcza się na półkach, aby wyświetlać informacje o produktach, takie jak ich nazwa, cena, opis lub kod kreskowy.

Cyfrowe cenówki są coraz bardziej popularne w handlu detalicznym, ponieważ pozwalają na szybkie aktualizowanie informacji o produktach, a także na łatwe zarządzanie cenami i promocjami. Dzięki nim można uniknąć konieczności ręcznego drukowania i wymiany papierowych etykiet, co oszczędza czas i koszty.

Ponadto, cyfrowe cenówki pozwalają na wyświetlanie dodatkowych informacji o produkcie, takich jak zdjęcia lub filmy, co pomaga klientom w podejmowaniu decyzji zakupowych. Możliwość łatwej personalizacji treści pozwala sklepom na dostosowanie informacji do potrzeb klientów i zapewnienie bardziej kompleksowej obsługi.

Kolejną korzyścią jest prezentacja wskazówek odnośnie do tego, jakie produkty klient może dobrać do tych, które już znajdują się w jego koszyku. Może na przykład chodzić o wskazanie jakie dodatki pasują do określonego produktu, jakie produkty są najlepsze do danego rodzaju skóry, itp.

Tak naprawdę, możliwości są nieograniczone i zależą jedynie inwencji managera placówki i celów sprzedażowych sieci. To idealne narzędzie wspierające cross-selling!

Piątą korzyścią jaką handel retail może czerpać z omawianej technologii jest usprawnienie obsługi klienta. Prezentacja mapy sklepu, informacji o lokalizacji konkretnych produktów czy informacje o czasie oczekiwania w kolejce do kasy – to wszystko wpływa pozytywne doświadczenie zakupowe klienta i ogranicza frustrację, która nierzadko towarzyszy nam podczas zakupów.

Po szóste wreszcie, technologia ta oferuje świetny wewnętrzny kanał komunikacji dla pracowników, umożliwiający wyświetlanie informacji na temat szkoleń, zmian grafiku, itp.

Wszystkie te elementy mają pozytywny wpływ na doświadczenie klienta, zwiększenie sprzedaży oraz zwiększenie efektywności pracy w sklepie detalicznym.

Perfecta ma doświadczenie w porjektowaniu mebli z wdrożoną technologią digital signage

Digital Signage w Perfekcie

Jako producent mebli sklepowych, Perfekta ma duże doświadczenie w implementacji technologii DS do naszych projektów. Podajniki nadkasowe czy regały tytoniowe to tylko dwa z wielu przykładów tego, jak w prosty i atrakcyjny sposób wyróżnić produkty danej marki w sklepie. 

Dla marek, które wcześnie zdecydują się wcześnie “wejść” w tę technologię korzyść jest wielka. Póki co, nie jest jeszcze wszechobecna w sklepach, więc ich komunikaty nie giną w zalewie innych, podobnych, a klienci z zainteresowaniem przyglądają się ich treściom wyświetlanym na meblach sklepowych.

Brzmi obiecująco?
Odezwijcie się do nas, przedstawcie swoje potrzeby, a my zobaczymy, co możemy zrobić!
Do usłyszenia!

Podobne wpisy na blogu

Skontaktuj się z nami

Zapytaj o produkt lub usługę

Wyślij do nas swoje zapytanie